Kościół Wniebowzięcia NMP

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Sokoły

Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Sokoły

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Sanktuarium Maryjne Podlaskie
Kościół Wniebowzięcia NMP – Sokoły Powiększ

Informacje na temat Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Sokoły

Parafia Wniebowzięcia NMP w Sokołach

Parafia Wniebowzięcia NMP jest rzymskokatolicką parafią, która znajduje się w miejscowości Sokoły, przy ulicy Kościelnej 1. Należy do dekanatu Kobylin w diecezji łomżyńskiej.

Historia

Informacje dotyczące historii parafii nie zostały podane w dostępnych danych.

Architektura

Nie ma szczegółowych informacji na temat architektury kościoła.

Wnętrze

Brak danych na temat wnętrza kościoła.

Patron

Patronem parafii jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Dane parafii
Dekanat
Kobylin
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Nazwa skrócona
Kościół Wniebowzięcia NMP
Nazwa zwyczajowa
Sokoły
Adres
Kościelna 1, 18-218 Sokoły
Ulica
Kościelna
Nr posesji
1
Kod pocztowy
18-218
Miejscowość
Sokoły
Województwo
Podlaskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół Wniebowzięcia NMP w Sokoły należy do Diecezja łomżyńska, dekanat Kobylin.

Gdzie znajduje się parafia Kościół Wniebowzięcia NMP?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: Kościelna 1, 18-218 Sokoły. Kod pocztowy: 18-218, miejscowość: Sokoły.

W jakim województwie znajduje się Kościół Wniebowzięcia NMP?

Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Sokoły znajduje się w województwie Podlaskie. Parafia należy do Diecezja łomżyńska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół Wniebowzięcia NMP?

Kod pocztowy Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Sokoły to 18-218. Pełny adres: Kościelna 1, 18-218 Sokoły.

Ile parafii należy do Diecezja łomżyńska?

Diecezja łomżyńska skupia łącznie 182 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół Wniebowzięcia NMP w Sokoły jest jedną z nich.

Najbliższe kościoły

Inne kościoły w Diecezji łomżyńskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.