Kościół Wniebowzięcia NMP

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Ostroróg

Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Ostroróg

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Sanktuarium Maryjne Wielkopolskie
Kościół Wniebowzięcia NMP – Ostroróg Powiększ

Informacje na temat Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Ostroróg

Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrorogu

Parafia Wniebowzięcia NMP to rzymskokatolicki kościół parafialny, który znajduje się w mieście Ostroróg, przy ulicy Kościelnej. Parafia ta pełni ważną rolę w życiu religijnym lokalnej społeczności.

Historia

Historia parafii Wniebowzięcia NMP jest ściśle związana z rozwojem miasta Ostroróg. Kościół, jako miejsce kultu, stanowi centralny punkt dla mieszkańców, oferując im możliwość uczestnictwa w sakramentach oraz innych wydarzeniach religijnych.

Architektura

Kościół Wniebowzięcia NMP charakteryzuje się typowymi cechami architektury sakralnej, które są charakterystyczne dla regionu. Jego lokalizacja przy ulicy Kościelnej podkreśla znaczenie tego miejsca w kontekście duchowym i społecznym Ostroroga.

Wnętrze

Wnętrze kościoła jest dostosowane do potrzeb liturgicznych, zapewniając odpowiednią przestrzeń dla wiernych. Elementy wystroju wnętrza odzwierciedlają tradycje katolickie oraz lokalne zwyczaje.

Dane parafii
Dekanat
Szamotulski
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Nazwa skrócona
Kościół Wniebowzięcia NMP
Adres
ul. Kościelna 6, 64-560 Ostroróg
Ulica
ul. Kościelna
Nr posesji
6
Kod pocztowy
64-560
Miejscowość
Ostroróg
Województwo
Wielkopolskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół Wniebowzięcia NMP w Ostroróg należy do Archidiecezja poznańska, dekanat Szamotulski.

Gdzie znajduje się parafia Kościół Wniebowzięcia NMP?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Kościelna 6, 64-560 Ostroróg. Kod pocztowy: 64-560, miejscowość: Ostroróg.

W jakim województwie znajduje się Kościół Wniebowzięcia NMP?

Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Ostroróg znajduje się w województwie Wielkopolskie. Parafia należy do Archidiecezja poznańska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół Wniebowzięcia NMP?

Kod pocztowy Kościół Wniebowzięcia NMP w miejscowości Ostroróg to 64-560. Pełny adres: ul. Kościelna 6, 64-560 Ostroróg.

Ile parafii należy do Archidiecezja poznańska?

Archidiecezja poznańska skupia łącznie 415 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół Wniebowzięcia NMP w Ostroróg jest jedną z nich.

Inne kościoły w Archidiecezji poznańskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.