Kościół św. Wojciecha

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha – Reda

Kościół św. Wojciecha w miejscowości Reda

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha

Pomorskie
Kościół św. Wojciecha – Reda Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Wojciecha w miejscowości Reda

Historia

Parafia pw. św. Wojciecha została utworzona 15 grudnia 1988 roku na mocy dekretu ówczesnego biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego. Parafia wchodzi w skład dekanatu Reda archidiecezji gdańskiej.

Architektura

Kościół parafialny został wybudowany w latach 1989–1992. Jego styl architektoniczny określany jest jako nowoczesny. Świątynia znajduje się przy ulicy Nowej.

Dzielnica

Parafia obejmuje dzielnicę Ciechocino.

Dane parafii
Dekanat
Reda
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha
Nazwa skrócona
Kościół św. Wojciecha
Adres
ul. Nowa 3, 84-240 Reda
Ulica
ul. Nowa
Nr posesji
3
Kod pocztowy
84-240
Miejscowość
Reda
Województwo
Pomorskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Wojciecha w Reda należy do Archidiecezja gdańska, dekanat Reda.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Wojciecha?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Nowa 3, 84-240 Reda. Kod pocztowy: 84-240, miejscowość: Reda.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Wojciecha?

Kościół św. Wojciecha w miejscowości Reda znajduje się w województwie Pomorskie. Parafia należy do Archidiecezja gdańska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Wojciecha?

Kod pocztowy Kościół św. Wojciecha w miejscowości Reda to 84-240. Pełny adres: ul. Nowa 3, 84-240 Reda.

Ile kościołów jest w miejscowości Reda?

W miejscowości Reda katalog zawiera łącznie 4 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Reda »

Ile parafii należy do Archidiecezja gdańska?

Archidiecezja gdańska skupia łącznie 198 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Wojciecha w Reda jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Reda?

Inne kościoły w Archidiecezji gdańskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.