Kościół św. Wojciecha BM

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – Ostrołęka

Kościół św. Wojciecha BM w miejscowości Ostrołęka

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika

Podlaskie
Kościół św. Wojciecha BM – Ostrołęka Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Wojciecha BM w miejscowości Ostrołęka

Historia

Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ostrołęce została erygowana 1 kwietnia 1981 roku. Aktu erekcji dokonał biskup łomżyński Mikołaj Sasinowski. Parafia należy do dekanatu Ostrołęka – św. Antoniego, diecezji łomżyńskiej oraz metropolii białostockiej.

Wierni

Parafia skupia blisko 2 950 wiernych.

Dane parafii
Dekanat
św. Antoniego
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika
Nazwa skrócona
Kościół św. Wojciecha BM
Nazwa zwyczajowa
Ostrołęka
Adres
I Armii Wojska Polskiego 44, 07-401 Ostrołęka
Ulica
I Armii Wojska Polskiego
Nr posesji
44
Kod pocztowy
07-401
Miejscowość
Ostrołęka
Województwo
Podlaskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Wojciecha BM w Ostrołęka należy do Diecezja łomżyńska, dekanat św. Antoniego.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Wojciecha BM?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: I Armii Wojska Polskiego 44, 07-401 Ostrołęka. Kod pocztowy: 07-401, miejscowość: Ostrołęka.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Wojciecha BM?

Kościół św. Wojciecha BM w miejscowości Ostrołęka znajduje się w województwie Podlaskie. Parafia należy do Diecezja łomżyńska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Wojciecha BM?

Kod pocztowy Kościół św. Wojciecha BM w miejscowości Ostrołęka to 07-401. Pełny adres: I Armii Wojska Polskiego 44, 07-401 Ostrołęka.

Ile kościołów jest w miejscowości Ostrołęka?

W miejscowości Ostrołęka katalog zawiera łącznie 7 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Ostrołęka »

Ile parafii należy do Diecezja łomżyńska?

Diecezja łomżyńska skupia łącznie 182 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Wojciecha BM w Ostrołęka jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Ostrołęka?

Najbliższe kościoły

Inne kościoły w Diecezji łomżyńskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.