Kościół św. Rocha

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Rocha – Poznań

Kościół św. Rocha w miejscowości Poznań

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Rocha

Wielkopolskie
Kościół św. Rocha – Poznań Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Rocha w miejscowości Poznań

Parafia św. Rocha w Poznaniu

Parafia pw. Świętego Rocha w Poznaniu jest parafią rzymskokatolicką, która znajduje się w archidiecezji poznańskiej. Należy do dekanatu Poznań-Nowe Miasto. Parafia została erygowana w 1628 roku. Jej siedziba mieści się przy ulicy św. Rocha.

Dane parafii
Dekanat
Poznań - Nowe Miasto
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Rocha
Nazwa skrócona
Kościół św. Rocha
Adres
ul. św. Rocha 10, 61-142 Poznań
Ulica
ul. św. Rocha
Nr posesji
10
Kod pocztowy
61-142
Miejscowość
Poznań
Województwo
Wielkopolskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Rocha w Poznań należy do Archidiecezja poznańska, dekanat Poznań - Nowe Miasto.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Rocha?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. św. Rocha 10, 61-142 Poznań. Kod pocztowy: 61-142, miejscowość: Poznań.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Rocha?

Kościół św. Rocha w miejscowości Poznań znajduje się w województwie Wielkopolskie. Parafia należy do Archidiecezja poznańska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Rocha?

Kod pocztowy Kościół św. Rocha w miejscowości Poznań to 61-142. Pełny adres: ul. św. Rocha 10, 61-142 Poznań.

Ile kościołów jest w miejscowości Poznań?

W miejscowości Poznań katalog zawiera łącznie 76 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Poznań »

Ile parafii należy do Archidiecezja poznańska?

Archidiecezja poznańska skupia łącznie 415 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Rocha w Poznań jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Poznań?

Inne kościoły w Archidiecezji poznańskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.