Kościół św. Mikołaja

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Mikołaja – Królewo

Kościół św. Mikołaja w miejscowości Królewo

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Mikołaja

Warmińsko-Mazurskie
Kościół św. Mikołaja – Królewo Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Mikołaja w miejscowości Królewo

Historia

Parafia św. Mikołaja w Królewie jest parafią rzymskokatolicką, która należy do diecezji elbląskiej. Została erygowana w 1340 roku, co czyni ją jedną z historycznych wspólnot religijnych w regionie. Kościół parafialny w Królewie został zbudowany w latach 1820–1821 i konsekrowany 22 lipca 1821 roku. Ponadto, na terenie parafii znajduje się kaplica publiczna w Kaczynosie, która została wybudowana w 1981 roku i poświęcona w 1982 roku.

Obszar parafii

Do parafii św. Mikołaja należą wierni z następujących miejscowości:

  • Królewo
  • Kaczynos
  • Janówka
  • Krasnołęka
  • Zarzecze

Wszystkie te miejscowości znajdują się w gminie Stare Pole, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.

Dane parafii
Dekanat
Malbork I
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Mikołaja
Nazwa skrócona
Kościół św. Mikołaja
Nazwa zwyczajowa
Królewo
Adres
82-220 Królewo
Nr posesji
27
Kod pocztowy
82-220
Miejscowość
Królewo

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Mikołaja w Królewo należy do Diecezja elbląska, dekanat Malbork I.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Mikołaja?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: Królewo 27, 82-220 Królewo. Kod pocztowy: 82-220, miejscowość: Królewo.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Mikołaja?

Kościół św. Mikołaja w miejscowości Królewo znajduje się w województwie Warmińsko-Mazurskie. Parafia należy do Diecezja elbląska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Mikołaja?

Kod pocztowy Kościół św. Mikołaja w miejscowości Królewo to 82-220.

Ile kościołów jest w miejscowości Królewo?

W miejscowości Królewo katalog zawiera łącznie 2 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Królewo »

Ile parafii należy do Diecezja elbląska?

Diecezja elbląska skupia łącznie 157 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Mikołaja w Królewo jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Królewo?

W miejscowości Królewo znajdziesz m.in.: Parafia św. Zygmunta. Zobacz pełną listę »

Inne kościoły w Diecezji elbląskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.