Kościół św. Marii Magdaleny

Parafia Rzymskokatolicka Świętej Marii Magdaleny – Suchożebry

Kościół św. Marii Magdaleny w miejscowości Suchożebry

Parafia Rzymskokatolicka Świętej Marii Magdaleny

Sanktuarium Maryjne Mazowieckie
Kościół św. Marii Magdaleny – Suchożebry Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Marii Magdaleny w miejscowości Suchożebry

Historia

Kościół świętej Marii Magdaleny jest rzymskokatolickim kościołem parafialnym, który należy do dekanatu Suchożebry diecezji siedleckiej. Obecna murowana świątynia została zbudowana w latach 1772−1782 dzięki staraniom księżnej Aleksandry Ogińskiej, właścicielki Suchożebrów i Siedlec. Konsekrowana została w 1837 roku. W lipcu 1944 roku budowla została częściowo uszkodzona podczas działań wojennych. W 1946 roku odbudowano wysadzone wieże kościoła.

Architektura

Kościół został wzniesiony na planie prostokąta i jest zwrócony prezbiterium w kierunku południowym. Świątynia reprezentuje styl klasycystyczny i posiada jedną nawę, w której wydzielone jest prezbiterium. Ołtarz główny, również zbudowany w stylu klasycystycznym, pochodzi z końca XVIII wieku. Wyposażenie kościoła powstało w XVIII i XIX wieku.

Dane parafii
Dekanat
Suchożebry
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętej Marii Magdaleny
Nazwa skrócona
Kościół św. Marii Magdaleny
Nazwa historyczna
Parafia pw. św. Marii Magdaleny
Nazwa zwyczajowa
Suchożebry
Adres
Kościelna 4, 08-125 Suchożebry
Ulica
Kościelna
Nr posesji
4
Kod pocztowy
08-125
Miejscowość
Suchożebry
Województwo
Mazowieckie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Marii Magdaleny w Suchożebry należy do Diecezja siedlecka, dekanat Suchożebry.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Marii Magdaleny?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: Kościelna 4, 08-125 Suchożebry. Kod pocztowy: 08-125, miejscowość: Suchożebry.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Marii Magdaleny?

Kościół św. Marii Magdaleny w miejscowości Suchożebry znajduje się w województwie Mazowieckie. Parafia należy do Diecezja siedlecka.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Marii Magdaleny?

Kod pocztowy Kościół św. Marii Magdaleny w miejscowości Suchożebry to 08-125. Pełny adres: Kościelna 4, 08-125 Suchożebry.

Ile parafii należy do Diecezja siedlecka?

Diecezja siedlecka skupia łącznie 249 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Marii Magdaleny w Suchożebry jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Suchożebry?

Najbliższe kościoły

Inne kościoły w Diecezji siedleckiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.