Kościół św. Józefa Robotnika

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Józefa Robotnika – Zawada Książęca

Kościół św. Józefa Robotnika w miejscowości Zawada Książęca

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Józefa Robotnika

Śląskie
Kościół św. Józefa Robotnika – Zawada Książęca Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Józefa Robotnika w miejscowości Zawada Książęca

Parafia św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej

Parafia Świętego Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej jest parafią rzymskokatolicką, która należy do diecezji gliwickiej oraz dekanatu Kuźnia Raciborska.

Historia

Parafia została erygowana w 1890 roku. W ciągu swojej historii parafia przeszła różne etapy rozwoju, które wpłynęły na jej obecny kształt i funkcjonowanie.

Kościół parafialny

Kościół parafialny został oddany do użytku w 1956 roku. Jest to ważny obiekt sakralny dla lokalnej społeczności, który pełni funkcje religijne oraz społeczne.

Dane parafii
Dekanat
Kuźnia Raciborska
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Józefa Robotnika
Nazwa skrócona
Kościół św. Józefa Robotnika
Nazwa zwyczajowa
Zawada
Adres
ul. Raciborska 43, 47-440 Zawada Książęca
Ulica
ul. Raciborska
Nr posesji
43
Kod pocztowy
47-440
Miejscowość
Zawada Książęca
Województwo
Śląskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Józefa Robotnika w Zawada Książęca należy do Diecezja gliwicka, dekanat Kuźnia Raciborska.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Józefa Robotnika?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Raciborska 43, 47-440 Zawada Książęca. Kod pocztowy: 47-440, miejscowość: Zawada Książęca.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Józefa Robotnika?

Kościół św. Józefa Robotnika w miejscowości Zawada Książęca znajduje się w województwie Śląskie. Parafia należy do Diecezja gliwicka.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Józefa Robotnika?

Kod pocztowy Kościół św. Józefa Robotnika w miejscowości Zawada Książęca to 47-440. Pełny adres: ul. Raciborska 43, 47-440 Zawada Książęca.

Ile parafii należy do Diecezja gliwicka?

Diecezja gliwicka skupia łącznie 156 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Józefa Robotnika w Zawada Książęca jest jedną z nich.

Inne kościoły w Diecezji gliwickiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.