Kościół św. Anny

Parafia Rzymskokatolicka Świętej Anny – Bralin

Kościół św. Anny w miejscowości Bralin

Parafia Rzymskokatolicka Świętej Anny

Wielkopolskie
Kościół św. Anny – Bralin Powiększ

Informacje na temat Kościół św. Anny w miejscowości Bralin

Parafia św. Anny w Bralinie

Parafia św. Anny znajduje się we wsi Bralin, w powiecie kępińskim. Jest to rzymskokatolicki kościół parafialny, który pełni ważną rolę w życiu religijnym lokalnej społeczności.

Historia

Kościół św. Anny w Bralinie jest miejscem kultu, które ma swoje korzenie w tradycji katolickiej. Parafia należy do dekanatu Bralin, co podkreśla jej znaczenie w strukturze Kościoła w regionie.

Architektura

Kościół usytuowany jest przy ulicy Wrocławskiej. Niestety, szczegóły dotyczące stylu architektonicznego oraz daty budowy nie są dostępne.

Patron

Patronem parafii jest św. Anna, matka Najświętszej Maryi Panny, co nadaje kościołowi szczególne znaczenie w kontekście kultu maryjnego.

Dane parafii
Diecezja
Diecezja kaliska
Dekanat
Braliński
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętej Anny
Nazwa skrócona
Kościół św. Anny
Nazwa zwyczajowa
Bralin
Adres
ul. Wrocławska 58, 63-640 Bralin
Ulica
ul. Wrocławska
Nr posesji
58
Kod pocztowy
63-640
Miejscowość
Bralin
Województwo
Wielkopolskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Anny w Bralin należy do Diecezja kaliska, dekanat Braliński.

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Anny?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Wrocławska 58, 63-640 Bralin. Kod pocztowy: 63-640, miejscowość: Bralin.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Anny?

Kościół św. Anny w miejscowości Bralin znajduje się w województwie Wielkopolskie. Parafia należy do Diecezja kaliska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Anny?

Kod pocztowy Kościół św. Anny w miejscowości Bralin to 63-640. Pełny adres: ul. Wrocławska 58, 63-640 Bralin.

Ile parafii należy do Diecezja kaliska?

Diecezja kaliska skupia łącznie 283 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Anny w Bralin jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Bralin?

Inne kościoły w Diecezji kaliskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.