Kościół św. Andrzeja Apostoła

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Andrzeja Apostoła – Wrocław

Kościół św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Wrocław

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Andrzeja Apostoła

Dolnośląskie

Informacje na temat Kościół św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Wrocław

Historia

Kościół św. Andrzeja Apostoła był katolicką świątynią zlokalizowaną przy ul. Jeleniogórskiej we Wrocławiu, w osiedlu Stabłowice. Świątynia została zniszczona w 1945 roku.

Architektura

Informacje dotyczące stylu architektonicznego oraz szczegółów konstrukcyjnych kościoła nie są dostępne.

Wnętrze

Brak informacji na temat wnętrza kościoła.

Patron

Patronem kościoła był św. Andrzej Apostoł.

Ciekawostki

Kościół św. Andrzeja Apostoła został zniszczony w wyniku wydarzeń związanych z II wojną światową.

Dane parafii
Dekanat
Wrocław - zachód (Leśnica)
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Świętego Andrzeja Apostoła
Nazwa skrócona
Kościół św. Andrzeja Apostoła
Adres
ul. Boguszowska 84, 54-046 Wrocław
Ulica
ul. Boguszowska
Nr posesji
84
Kod pocztowy
54-046
Miejscowość
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół św. Andrzeja Apostoła w Wrocław należy do Archidiecezja wrocławska, dekanat Wrocław - zachód (Leśnica).

Gdzie znajduje się parafia Kościół św. Andrzeja Apostoła?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Boguszowska 84, 54-046 Wrocław. Kod pocztowy: 54-046, miejscowość: Wrocław.

W jakim województwie znajduje się Kościół św. Andrzeja Apostoła?

Kościół św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Wrocław znajduje się w województwie Dolnośląskie. Parafia należy do Archidiecezja wrocławska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół św. Andrzeja Apostoła?

Kod pocztowy Kościół św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Wrocław to 54-046. Pełny adres: ul. Boguszowska 84, 54-046 Wrocław.

Ile kościołów jest w miejscowości Wrocław?

W miejscowości Wrocław katalog zawiera łącznie 55 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Wrocław »

Ile parafii należy do Archidiecezja wrocławska?

Archidiecezja wrocławska skupia łącznie 297 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół św. Andrzeja Apostoła w Wrocław jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Wrocław?

Inne kościoły w Archidiecezji wrocławskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.