Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Brodnica

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w miejscowości Brodnica

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Sanktuarium Maryjne Kujawsko-Pomorskie
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – Brodnica Powiększ

Informacje na temat Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w miejscowości Brodnica

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnicy

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Brodnicy jest parafią rzymskokatolicką, która znajduje się w diecezji toruńskiej, w dekanacie Brodnica.

Historia

Parafia została erygowana 4 października 1978 roku. Jest to druga parafia w kolejności powstania w mieście Brodnica.

Dane parafii
Dekanat
Brodnicki
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Nazwa skrócona
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP
Nazwa zwyczajowa
Brodnica
Adres
ul. Sądowa 5a, 87-300 Brodnica
Ulica
ul. Sądowa
Nr posesji
5a
Kod pocztowy
87-300
Miejscowość
Brodnica

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnica należy do Diecezja toruńska, dekanat Brodnicki.

Gdzie znajduje się parafia Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Sądowa 5a, 87-300 Brodnica. Kod pocztowy: 87-300, miejscowość: Brodnica.

W jakim województwie znajduje się Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP?

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w miejscowości Brodnica znajduje się w województwie Kujawsko-Pomorskie. Parafia należy do Diecezja toruńska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP?

Kod pocztowy Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w miejscowości Brodnica to 87-300. Pełny adres: ul. Sądowa 5a, 87-300 Brodnica.

Ile kościołów jest w miejscowości Brodnica?

W miejscowości Brodnica katalog zawiera łącznie 5 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Brodnica »

Ile parafii należy do Diecezja toruńska?

Diecezja toruńska skupia łącznie 196 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnica jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Brodnica?

Inne kościoły w Diecezji toruńskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.