Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Parafia Rzymskokatolicka Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Węgój

Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w miejscowości Węgój

Parafia Rzymskokatolicka Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Warmińsko-Mazurskie

Informacje na temat Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w miejscowości Węgój

Parafia p.w. Węgój. Chrystusa Króla w Węgój należy do Archidiecezja warmińska, dekanat: Biskupiec Reszelski. Parafia znajduje się w województwie Warmińsko-Mazurskie.

Adres kościoła: Węgój 60, 11-300 Węgój. Szczegółowe godziny nabożeństw oraz harmonogram spowiedzi dostępne są bezpośrednio w kancelarii parafialnej.

Msze Święte w Kościele Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Węgój sprawuje regularne Msze Święte w niedziele i dni powszednie. Każda Msza Święta składa się z trzech głównych części:

  • Liturgia Słowa – czytania z Pisma Świętego (pierwsze czytanie, psalm responsoryjny, drugie czytanie, Ewangelia) oraz homilia wyjaśniająca Słowo Boże i odnosząca je do codziennego życia wiernych.
  • Liturgia Eucharystyczna – przygotowanie darów, modlitwa eucharystyczna, przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, zgodnie z wiarą Kościoła Katolickiego.
  • Komunia Święta – przyjęcie Eucharystii przez wiernych jako szczyt i źródło życia chrześcijańskiego; możliwa pod postacią chleba lub pod obiema postaciami.

Dokładne godziny Mszy Świętych – w tym porannych, wieczornych oraz odprawianych w uroczystości – dostępne na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii parafialnej.

Sakramenty Święte w Kościele Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Parafia udziela wszystkich sakramentów Kościoła Katolickiego:

  • Chrzest – po kontakcie z kancelarią i spotkaniu przygotowawczym dla rodziców i chrzestnych.
  • Pierwsza Komunia Święta – poprzedzona roczną katechezą dla dzieci klas II.
  • Bierzmowanie – sakrament dojrzałości chrześcijańskiej realizowany zgodnie z programem diecezjalnym.
  • Sakrament Małżeństwa – wymagany kurs przedmałżeński; termin należy ustalić minimum 3 miesiące wcześniej.
  • Namaszczenie Chorych – dla osób starszych, ciężko chorych i przed zabiegami operacyjnymi; możliwy dojazd do domu.
  • Spowiedź Święta – dyżury przed każdą Mszą Świętą oraz w wyznaczone dni tygodnia.

Pogrzeby i posługi przy żałobie

Parafia otacza opieką duszpasterską rodziny w trudnych chwilach odejścia bliskich. Organizacja pogrzebu katolickiego obejmuje zgłoszenie w kancelarii parafialnej, ustalenie terminu, Mszę Pogrzebową oraz wyprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

Uroczystości liturgiczne w ciągu roku

W roku liturgicznym Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Węgój celebruje wszystkie wielkie uroczystości Kościoła Katolickiego:

  • Boże Narodzenie – Pasterka, Msza w dzień Narodzenia Pańskiego, kolędy i błogosławieństwo szopki betlejemskiej.
  • Wielkanoc – radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja, procesja, Msza Wielkanocna i Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  • Triduum Paschalne – Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), Wielki Piątek (Liturgia Męki Pańskiej, Droga Krzyżowa), Wielka Sobota (straż przy Grobie Pańskim, święcenie pokarmów, Wigilia Paschalna).
  • Boże Ciało – uroczysta procesja eucharystyczna ulicami parafii z czterema ołtarzami, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Odpust parafialny – coroczna uroczystość ku czci patrona lub tytułu kościoła, z udziałem zaproszonych gości i celebrą pontyfikalną.

Inne wydarzenia i życie wspólnoty

  • Rekolekcje – duże rekolekcje adwentowe i wielkopostne, rekolekcje stanowe oraz zamknięte dni skupienia dla grup parafialnych.
  • Koncerty muzyki sakralnej – wykonania chórów, organistów i zespołów wokalnych podczas uroczystości liturgicznych i specjalnych wydarzeń kulturalnych.
  • Spotkania wspólnot – regularne spotkania grup ministranckich, różańcowych, charytatywnych, Kół Żywego Różańca i innych wspólnot parafialnych.
  • Katechezy – nauki dla dorosłych, kandydatów do sakramentów oraz konferencje teologiczne i biblijne.
  • Czuwania modlitewne – całonocne adoracje Najświętszego Sakramentu, Godziny Łaski, Straż przy Bożym Grobie i inne formy modlitwy wiernych.

W sprawach duszpasterskich, rezerwacji sakramentów lub uzyskania aktów metrykalnych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach jej urzędowania.

Dane parafii
Dekanat
Biskupiec Reszelski
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Nazwa skrócona
Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Nazwa zwyczajowa
Węgój. Chrystusa Króla
Adres
11-300 Węgój
Nr posesji
60
Kod pocztowy
11-300
Miejscowość
Węgój

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Węgój należy do Archidiecezja warmińska, dekanat Biskupiec Reszelski.

Gdzie znajduje się parafia Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: Węgój 60, 11-300 Węgój. Kod pocztowy: 11-300, miejscowość: Węgój.

W jakim województwie znajduje się Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata?

Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w miejscowości Węgój znajduje się w województwie Warmińsko-Mazurskie. Parafia należy do Archidiecezja warmińska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata?

Kod pocztowy Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w miejscowości Węgój to 11-300.

Ile parafii należy do Archidiecezja warmińska?

Archidiecezja warmińska skupia łącznie 263 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Węgój jest jedną z nich.

Inne kościoły w Archidiecezji warmińskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.