Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati

Parafia Rzymskokatolicka Błogosławionego Piotra Jerzego Frassati – Lublin

Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w miejscowości Lublin

Parafia Rzymskokatolicka Błogosławionego Piotra Jerzego Frassati

Lubelskie

Informacje na temat Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w miejscowości Lublin

Historia

Parafia bł. Piotra Jerzego Frassati4 lipca 1998 roku. Od momentu swojego powstania, parafia jest częścią archidiecezji lubelskiej oraz dekanatu Lublin – Zachód.

Kościół

Kościół parafialny2005 roku. Uroczystość poświęcenia kościoła miała miejsce 22 sierpnia 2021 roku, a dokonał jej abp. Stanisław Budzik.

Proboszcz

Funkcję proboszcza1 lipca 2017 roku.

Dane parafii
Dekanat
Lubelski – zachodni
Nazwa pełna
Parafia Rzymskokatolicka Błogosławionego Piotra Jerzego Frassati
Nazwa skrócona
Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati
Nazwa zwyczajowa
Lublin
Adres
ul. Skierki 12, 20-601 Lublin
Ulica
ul. Skierki
Nr posesji
12
Kod pocztowy
20-601
Miejscowość
Lublin
Województwo
Lubelskie

Często zadawane pytania

Do jakiej diecezji należy ta parafia?

Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublin należy do Archidiecezja lubelska, dekanat Lubelski – zachodni.

Gdzie znajduje się parafia Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati?

Parafia zlokalizowana jest pod adresem: ul. Skierki 12, 20-601 Lublin. Kod pocztowy: 20-601, miejscowość: Lublin.

W jakim województwie znajduje się Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati?

Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w miejscowości Lublin znajduje się w województwie Lubelskie. Parafia należy do Archidiecezja lubelska.

Jaki jest kod pocztowy dla parafii Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati?

Kod pocztowy Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w miejscowości Lublin to 20-601. Pełny adres: ul. Skierki 12, 20-601 Lublin.

Ile kościołów jest w miejscowości Lublin?

W miejscowości Lublin katalog zawiera łącznie 40 kościołów i parafii katolickich. Zobacz wszystkie kościoły w Lublin »

Ile parafii należy do Archidiecezja lubelska?

Archidiecezja lubelska skupia łącznie 271 parafii i kościołów w swoich granicach. Kościół bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublin jest jedną z nich.

Jakie inne kościoły i parafie znajdują się w miejscowości Lublin?

Inne kościoły w Archidiecezji lubelskiej

Zauważyłeś błąd w danych tej parafii? Pomóż nam poprawić informacje.